Dzień nauczyciela - dniem słodyczy i kwiatów

Dzień nauczyciela to ważny dzień w roku szkolnym, przez który wyznajemy nauczycielom szacunek i uznanie za naukę naszych pociech. Dzień, w którym uczniowie wręczają Nauczycielom upominki w różnej postaci. Przeważnie są to słodycze i kwiaty, ale coraz częściej też produkty porcelanowe czy spożywcze np. kawa i herbata. 

Najbardziej praktyczne są kwiaty zwłaszcza dla Pań, które górują w gronach pedagogicznych. Wybierając bukiet, jednak pamiętajmy o kilku zasadach:
- nie kupować do pary, bo kojarzy się z pogrzebem
- kupować róże lub gerbery, bo najczęściej kobiety te kwiaty lubią
- unikać kwiatów doniczkowych, bo nie każda osoba umie dbać o kwiaty
- małe bukiety, a nie olbrzymie, bo może być to problem dla nauczyciela
- nie kupować sztucznych kwiatów, bo kojarzą się z grobami

Wszystkie te uwagi warto wziąć do serca i unikać ich, a na pewno dzień Nauczyciela będzie wyjątkowy.

Na drugim miejscu stawiane są słodycze. Najczęściej wybieramy je w postaci:
- bombonierek,
- czekoladek,
- elegancko zapakowanych cukierków,
- czekoladowych postaci nauczycieli,
Wszystko to o różnych smakach, wielkościach i postaciach. W dobrym guście i smaku. Praktyczny prezent, bo każdy z nas w większości lubi słodycze, a jak nie to wręczy innym osobom. Jeden plus taki, że zostają zjedzone, a nie usychają jak kwiaty. Takie słodkości z dedykacjami, ozdobami specjalnymi warto zamówić wcześniej, aby zdążył prezent dotrzeć do nas w całości. Akurat Dzień Nauczyciela jest obchodzony w Październiku, kiedy są chłodne dni, a więc czekolada pozostaje raczej w całej okazałości.  

Wielu nauczycieli czasem jest uczulonych na jakieś kwiaty, słodycze wtedy warto pomyśleć o innym prezencie z tytułu tego dnia. Jest na naszym rynku wiele ciekawych takich propozycji godnych uwagi. Typu kawa, herbata, filiżanka, kubek lub po prostu coś wykonane wspólnie z klasą dla nauczyciela dekoracyjnego tzw. Handmade. Warto się otworzyć na różne propozycje, aby wszyscy nie dali tego samego prezentu. 

Zdarza się, że niektórzy takie upominki trwałe utrzymują je w prezencie do końca życia jako pamiątka od danej klasy czy osoby, bo są takie piękne. 

 

Powiązane artykuły

Kontakt

Email: kontakt@baza-dziecka.pl

O nas

Na naszej stronie znajdziesz pomysły na słodki upominek dla bliskich. Nie wiesz jakie czekoladki wybrać na dzień nauczyciela? Zapraszamy do czytania :)

Polecamy

slodkiupominek.pl - kosz ze słodyczami na prezent