Prezenty na koniec roku nauczycielowi

Koniec roku to etap zakończenia klasy, a dla innych zakończenia danej szkoły. Każdy uczeń z roku na rok kończy w swoim życiu jakiś etap. Jedni klasowy, a drudzy szkolni. Zakończenie przedszkola, podstawówki, gimnazjum, liceum lub technikum. 

Nauczyciel przez cały rok kształtował ucznia, aby zdobył doświadczenie w dziedzinie nauki jak najlepsze. Za to każdy z nas na koniec roku chce podziękować w jakiś sposób. Wiele osób dziękuje poprzez jakiś upominek. Czasem jest to coś taniego i spontanicznego, a nie raz droższe i szukane przez wiele dni, aby wręczyć coś wyjątkowego. Niektórzy jednak nie znają zdrowego rozsądku i przesadzają, ale to każdego sprawa indywidualna. 

Wiele klas wychodzi z inicjatywy, że lepiej złożyć się po danej kwocie i kupić jeden prezent, ale porządny, a nie każdy z osobna. Nie zawsze jednak wychodzi to tak, jak byśmy chcieli, bo każdy by, kupił tak naprawdę Pani coś innego i zaczynają się spory. Indywidualnie jednak można kupić, co tylko się zapragnie, ale za mniejsze kwoty. 

Prezenty na koniec roku zaczynają się od tradycyjnych kaw i herbat, czy bombonierek kończąc na koszach z kwiatami, wycieczkami, czy wypadami do SPA. Każdy ma swój poziom i chce to pokazać, wręczając taki prezent na zakończenie roku szkolnego przez jego dziecko. Jednak nie zawsze jest to dobre, ponieważ nauczyciel tak naprawdę nie powinien przyjmować prezentów. Racja jest to okazja, jak każda inna, ale często potem jest dużo gadania, co kto i za ile i dlaczego. 

Najczęściej kupowane prezenty na zakończenie roku szkolnego:
- czekoladki
- bombonierki
- kwiaty cięte
- kwiaty doniczkowe
- kawa i herbata
- koszyczki z prezentami
- porcelana
- wino
- wypady weekendowe
- wycieczki
- pobyt w SPA
- i wiele innych ciekawych produktów różnego pochodzenia

Jest to sprawa indywidualna, ale pamiętajmy, aby zachować przy tym zdrowy rozsądek. Nie jest to konkurs, kto da więcej, tylko dar za naukę dziecka w szkole. Nie każdego stać na drogocenne prezenty. Najlepiej pozostać przy tradycyjnych formach, czyli kwiatach i słodkościach, bo przecież dla nauczyciela samym prezentem jest mądrość naszych dzieci, które pochłonęły wiedzę dzięki ich nauce. 

 

Powiązane artykuły

Kontakt

Email: kontakt@baza-dziecka.pl

O nas

Na naszej stronie znajdziesz pomysły na słodki upominek dla bliskich. Nie wiesz jakie czekoladki wybrać na dzień nauczyciela? Zapraszamy do czytania :)

Polecamy

slodkiupominek.pl - kosz ze słodyczami na prezent